Скандалът с джип на "Перла" провалил републиканско първенство по джет ски


10/07/2019, 10:25

Кадър: Нова Тв

Заради скандала със заседналия джип в пясъка до вълните на плаж „Перла” край Приморско се проваля републиканско първенство по джет ски. За това сигнализираха  притеснените организатори, според които концесионерът им е отказал достъп, защото няма законов начин да вкарат джетовете си до водата, предаде Нова тв.

Състезанието е трябвало да се поведе след броени дни. Поканени са участници от различни държави и сега спешно трябва да бъдат върнати.

„В понеделник сутринта получихме обаждане от концесионера, че няма да можем да проведем състезанието. Причината е, че няма как да вкараме джетовете във водата. Над 60 състезатели щяха да участват в надпреварата”, заяви в ефира на „Здравей, България”, организаторът на състезанието  Дамян Дринков. Той допълни, че по цял свят джетовете се вкарват във водата чрез дърпане от автомобили 4 по 4 или чрез атевета.

След случая с джипа, който заседна в пясъка на плажа, все още не е ясно дали няма да бъдем санкционирани, ако джетовете се вкарат отново по този начин”, заяви концесионерът на плаж "Перла" Лъчезар Захариев.

„Общината е основният спонсор на състезанието. Ние ще загубим посетители заради отменянето му”, поясни кметът на Приморско Димитър Германов.

На плажа вече са поставени колове, които спират влизането на джипове и атевета.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп обяви 3 дни примирие между Русия и Украйна
Дата: 08/05, 22:05

Над 4000 антични предмета са иззети при спецоперация на ГДБОП и ДАНС, задържани са четирима
Дата: 08/05, 21:57

Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40

Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36

Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия