Кадър Евроком
Внесохме законопроекти против високите цени в магазините, които не могат да бъдат оправдани. Това обяви депутатът от „Прогресивна България“ Явор Гечев по време на брифинг пред журналисти, цитира БТВ.
„Днес нашата парламентарна група внесе няколко законопроекта - едните свързани с цените, а другите са по отношение на съдебната власт“, обясни той.
По думите му два от законопроектите целят промени в два сериозни закона - единият е този за защита на конкуренцията, а другият е за защита на потребителите.
„Има няколко фактора, които вдигат цените. Единият са високите цени на горивата, войните и други логистични канали. Но има и част на повишаване, което се касае за спекула“, смята Гечев.
„Редица от цените, които наблюдаваме в магазините, не могат да бъдат оправдани. В тази връзка тези два закона касаят минимизиране на риска и изчистване на всички нелоялни търговски практики, които могат да повишават такъв вид надценки“, допълни той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Един човек все още е в неизвестност след потопа в Севлиево
Дата: 25/05, 07:55
В Конго са регистрарани над 900 предполагаеми случая на ебола
Дата: 25/05, 07:49
Тръмп е поискал от 8 страни да нормализират отношенията си с Израел
Дата: 25/05, 07:38
Ден на траур в Благоевград заради смъртта на непълнолетното момиче
Дата: 25/05, 07:29
Абонати от Варна осъмнаха без вода
Дата: 25/05, 07:17