Редактор: Виолета Иванова
e-mail: [email protected]
Варна е първата община в България, която предоставя на висше медицинско училище управлението на общинска болница. Това бе изтъкнато на днешното заседание на Общинския съвет, на което беше решено Медицинският университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“ да поеме управлението на Очна болница.
Решението беше взето с 36 гласа „за“, 2 – „против“ и 2 – „въздържал се“, в присъствието на временния управител на лечебното заведения проф. д-р Христина Групчева и нейни колеги.
„Варна е пионер в това отношение. Ако ходът ни се окаже успешен, може да наложим тази положителна практика“, коментира председателят на Общинския съвет Тодор Балабанов.
Общински съветници от различни политически групи се обединиха около мнението, че Медицинският университет има потенциала да издигне общинското лечебно заведение на по-високо ниво и да осигури на гражданите на Варна и на целия регион качествена здравна грижа.
На днешното заседание беше отново изтъкнато, че се прехвърля управлението на болницата, но не и собствеността. Лечебното заведение остава притежание на общината. Всички въпроси, свързани с продажбата или отдаването под наем на части от болницата, както и разпоредителни сделки с материални активи ще се реализират само след съгласие на кмета и с решение на местния парламент.
Предстои да бъде изготвен проект на договор, с който се уреждат отношенията между кмета на община Варна и ректора на Медицинския университет. Проектодокументът следва да бъде одобрен от Общинския съвет в срок до три месеца от вземане на днешното решение за предоставяне на управлението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Васил Петров застана временно начело на Спартак
Дата: 25/08, 14:18
Времето във Варна в сряда
Дата: 25/08, 14:06
Мерц: Германия ще накара извършителите на хибридни атаки да си платят
Дата: 25/08, 14:041 Коментар
Парламентарната комисия по отбрана одобри увеличението на стойността на договорите за машините „Страйкър“
Дата: 25/08, 14:00