Григор Димитров беше повече от щастлив след една от най-значимите победи в своята кариера. Първата ни ракета за първи път надигра Роджър Федерер и вдигна победоносно ръце след 3-6 6-4 3-6 6-4 6-2, класирайки се на дебютен полуфинал на US Open.
„Отдавна не бях играл на този корт. Първия сет бях нервен, търсих ритъма си, а той сервираше добре. Трябваше да остана в мача, знаех че физически се чувствам много, много добре. Движех се на ниво. Много съм щастлив“, сподели бившият №3 след невероятния успех, пише Блиц.
Федерер почувства контузия след края на четвъртия сет и взе медицински таймаут, а Димитров не се разконцентрира и завърши своята задача.
„Не знам, може би след втория сет започнах да намирам своя ритъм и усетих, че ако има дълги разигравания, ще имам предимство“, каза Григор, който в края на четвъртата част задържа петкратния шампион в негово подаване над 10 минути.
„Това беше дълъг гейм, аз се опитах да остана в него, това беше основната ми цел – да го накарам да стои повече на корта. Накрая беше по-бавен и не беше на 100 процента. Това е формат 3 от 5 и сета и всичко може да се случи“.
Дарън Кейхил, който взимаше интервюто от Григор, каза, че „най-великото треньорско решение“ е Андре Агаси и Радек Щепанек да не пътуват с българина за Ню Йорк, а там да е само кондиционният му треньор Кейси Кордиал.
„Би било хубаво да мога да го обясня“, каза бившият №3. „Това беше едно от най-трудните решения. Не знам защо го направиха. Може би искаха да ме накарат да се събудя. Андре и Радек не са тук, но постоянно говорим, със сигурност отново ще бъдем заедно. Всичко се развива добре за мен“.
В следващата фаза Димитров ще се изправи срещу Даниил Медведев. Двамата са се срещали два пъти до момента и делят по победа – на четвъртфиналите в Куинс преди две години победител беше Григор, а по-късно през тази кампания руснакът надделя във Вашингтон.
„Играл съм два пъти срещу него. Той прави великолепно лято. Какво да кажа. Знам играта му. Утре ще е дълъг ден. Ще опитам да се възстановя и след това вече ще анализирам какво съм направил в този мач. И предстои да се подготвя за срещата срещу Даниил. Той е труден съперник, но ето ме – аз съм тук“, каза развълнуваният Димитров след знаменитата победа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кирил Петков: Маршът на хамелеоните започна с пълна сила
Дата: 10/05, 20:37
Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:221 Коментар
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00
Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52