Редактор: Александър Тодоров
e-mail: [email protected]
Кадър: БТВ
„В последно време наблюдаваме много честа смяна на законите и в някои случаи има усещане за безпринципност и партизанска уклончивост за решения, които са конюнктурни в момента”. Това обясни секретарят по сигурност и отбрана на президента - ген. Стефан Янев в ефира на бТВ.
Причина за изказването му е наложеното от Румен Радев вето за промените в Закона за военното разузнаване.
Янев обясни, че търсеният проблем, дали цивилен или военен да ръководи служба „Военна информация”, не е основен. Той обясни, че в последните 10 г. са били направени доста промени в службата, а конкретният въпрос не е бил решен и продължава да се дискутира.
„В момента не можем да говорим за някаква конкретика, нито пък да споменаваме имена, защото не е здравословно”, допълни той. Освен това експертът заяви, че алтернативата военен-цивилен трябва да съществува и в звена като „Военна полиция”, ВМА или Военна академия.
„Човекът, който оглавява службата трябва да е преминал през йерархията и да има определени качества и възможности. Това може да се случи за цивилен, и за военен, като условията за преминаване са записани в закона”, допълни Янев.
Според него се накърнява начина, по който служителите в службите изграждат кариерите си, заради несигурността в законодателната процедура.По думите му това поражда несигурност и в самата служба.
Ген. Янев обясни, че президентът Румен Радев и премиерът Бойко Борисов са призовани в рамките на техните задължения да работят за българския народ.
„Ако има някакъв спор, то, той е принципен и двамата трябва да работят за осигуряване на по-добър живот за гражданите”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
БФС: Спартак е изряден и преизпълни условие на УЕФА
Дата: 08/05, 14:21
Пишман "килър" случайно е уцелил жената до Старбъкс на Главната във Варна? Районът е пълен с ученици
Дата: 08/05, 14:10
Песков: Путин е готов да преговаря с Европейския съюз
Дата: 08/05, 14:06
Черно море и Спартак взеха лиценз, Берое - не
Дата: 08/05, 14:01
Махат Кандев
Дата: 08/05, 14:00