Агенция “Пътна инфраструктура” е демонтирала през последните 3-4 седмици десетки билбордове по магистралите “Тракия”, “Хемус” и “Струма”. Съоръженията са откачени и са прибрани в складовете на съответните областни пътни управления, в случай че притежателите им си ги потърсят.
Това личи от десетките обяви с писма до собствениците на билбордовете, които АПИ е публикувала на сайта си. В повечето случаи са публикувани писма до собствениците на фирмите, че договорът им за съоръжението е изтекъл и то следва да се демонтира. Има обаче и много последващи обявления, че собственикът не е бил намерен и АПИ е демонтирала за своя сметка съоръженията и ги съхранява, докато не бъдат потърсени.
“Не е имало специална акция за премахване на билбордове през август и септември. Това е рутинна дейност, но просто се е получило съвпадение, че много договори изтичат точно сега”, обясни председателят на управителния съвет на пътната агенция Георги Терзийски~, цитиран от “24 часа” .
Той обясни, че независимо на какво разстояние от магистрала или първокласен път се намира един билборд, по закон собственикът на пътя е длъжен да следи за тези съоръжения.
В много от случаите напоследък се оказало, че фирмите, притежаващи билбордове, са били закрити./ Канал 3
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Петър Витанов „Прогресивна България”: Свалянето на охраната на Борисов и Пеевски не зависи от Народното събрание
Дата: 10/05, 11:20
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 11:20
Голяма част от Кюстендилска област остава без ток в понеделник
Дата: 10/05, 11:10
Спартак Варна играе за задължителна победа срещу Славия у дома
Дата: 10/05, 11:00
Сергей Станишев: Румен Радев няма да бъде "втори Орбан"
Дата: 10/05, 10:59