кадър: Нова телевизия
Изборът на Мария Габриел да е комисар в ресора "Иновации и младеж" е една огромна гордост за всички нас, това заяви с студиото на "Плюс-минус" по Нова телевизия министърът на културата Боил Банов.
"Няма нещо, което да е по-обичано в България от образованието, от културата, от спорта. В тая демографска криза, няма нищо по-належащо да се решава от образованието, културата и спорта", категоричен беше министър Банов.
"Въобще не ми се говори за милиардите в този ресор. Ние не сме комисионери, за да броим какви милиарди кой ресор има", изтъкна той.
"Не дай Боже, Мария Габриел да може да "натисне" за да има повече пари за България. Но това означава по-лесен достъп на нашите хора в тази сфера и техните идеи", каза още културният министър.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Заради кризата с горивата индийският премиер призова за икономии и връщане на работата от дома
Дата: 11/05, 09:29
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 11/05, 09:24
Електронният прием за общинските детски градини във Варна започва днес
Дата: 11/05, 09:14
Експерт: На компрометираните членовете от ВСС да не се позволява да развращават системата
Дата: 11/05, 09:11
38 пожара са потушени у нас през изминалото денонощие
Дата: 11/05, 08:59