Снимка МВР
В периода 18 – 20 септември във Варна ще се проведе Национално съвместно учение „Търсене и спасяване при авиационно произшествие и ликвидиране на последствията”. Учението обхваща действия на съставните части на Единната спасителна система по организиране, ръководство и взаимодействие на силите и средствата за търсене, спасяване и ликвидиране на последствията при авиационно произшествие на въздухоплавателно средство до воден обект, съобщиха от пресцентъра на варненската полиция.
Практическата част от учението ще се проведе на 19-ти септември 2019 г. в град Варна, в района на плажна ивица на кв. „Аспарухово“. В него ще участват екипи: МВР, МТИТС, МО, МЗ, Община Варна, БЧК и др.
Организатори са Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – МВР и Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация“ , в изпълнение на изисквания на Конвенцията за международното гражданско въздухоплаване, Закона за гражданското въздухоплаване, Закона за защита при бедствия и Наредба № 12 на МТИТС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21
ФИФА: Ще има три церемонии по откриване на Световното първенство по футбол
Дата: 09/05, 12:10
Везенков и Олимпиакос ще играят срещу Фенербахче на полуфинал в Евролигата
Дата: 09/05, 12:00
Самолет е блъснал човек на летището в Денвър
Дата: 09/05, 11:552 Коментара
Мариус Куркински: Това, което се случваше досега в политически аспект, наистина е на предела
Дата: 09/05, 11:48