Пиксабей
Министерският съвет одобри решение, с което 17 април е определен за професионален празник на дипломираните експерт-счетоводители и регистрираните одитори в България.
Тази професия се утвърждава като важна и необходима, особено в контекста на усилията на държавата за повишаване на прозрачността, фискалната дисциплина, борбата със сивата икономика и укрепването на доверието на инвеститорите, посочват от МС.
Предложението за определяне на празника е на Института на дипломираните експерт-счетоводители. Датата 17 април е избрана, защото е свързана с обнародването на Закона за института на заклетите експерт-счетоводители, извършено през 1931 година.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спряха движението в Кресненското дефиле заради катастрофа
Дата: 26/06, 11:58
МУ-Варна отбелязва 65 години с нестандартна щафета по вода
Дата: 26/06, 11:42
Борисов има "нов Цветанов" и "дясна ръка"
Дата: 26/06, 11:351 Коментар
ЕК предлага удължаване с още една година на статута на закрила за украинските бежанци в ЕС
Дата: 26/06, 11:34