Висшият адвокатски съвет се обяви против кандидатурата на Иван Гешев


18/09/2019, 17:01

Висшият адвокатски съвет се обяви срещу кандидатурата на Иван Гешев за главен прокурор. От адвокатския съвет искат от ВСС да прекрати настоящата и да насрочат нова процедура за избор на обвинител №1, съобщава БНТ.

Според Висшия адвокатски съвет Гешев не притежава нужните качества, за да бъде избран за главен прокурор на Република България и да отговори на високите очаквания, на правната общност, и в частност на адвокатурата, а и на обществото като цяло.

Кандидатурата на Иван Гешев за главен прокурор получи подкрепа както в съдебните среди, така и в политическите. Той категорично беше подкрепен и от настоящия главен прокурор, който вчера заяви, че „Ще дам своя глас в подкрепа на господин Гешев, ще дам този глас и ако се налага, ще гласувам и втори път за господин Гешев. Казано по друг начин, аз считам, че това е добър избор за българската прокуратура“.

Гешев е единственият кандидат за поста, след като и министерството на правосъдието в лицето на министър Данаил Кирилов отказаха да номинират друга личност.

Пълното Обръщение на Висшия адвокатски съвет може да прочетете тук.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ройтерс: Катарски танкер пътува към Ормузкия проток
Дата: 10/05, 00:45

На 10 май имен ден празнуват хората с имена, производни на Симеон
Дата: 10/05, 00:30

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 00:10

Политологът Тончо Краевски: Стабилно мнозинство не означава край на политическата нестабилност
Дата: 10/05, 00:00

Експерт: Имотният бум от последните години приключи
Дата: 09/05, 23:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия