Обилните валежи в четвъртък вечер причиниха наводнения във втория по-големина град в Гърция - Солун, като десетки домове и водачи попаднаха в капана на водата по улиците, съобщава електронното издание на атинския ежедневник Kathimerini, пише Фокус.
Най-сериозна е ситуацията в западната част на града, където противопожарните служби са се отзовали на повече от 150 обаждания за наводнени домове. Уточнява се, че седем души са били евакуирани на безопасно място. Заради ситуацията трафикът в града е затруднен. Образували са се задръствания, има съобщения за хлъзгави пътни настилки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за събота: Телец - интересни идеи; Рак - рутинни задачи; Дева - уединение; Стрелец - разговори; Водолей - компромиси
Дата: 01/08, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 01/08, 04:00
На 1 август рожден ден празнува Станимир Гъмов
Дата: 01/08, 03:00
Испания: Целостта на Шенгенската зона е "напълно гарантирана"
Дата: 01/08, 02:00
Италия затвори морските и въздушните си граници с Испания
Дата: 01/08, 01:30