НАСА планира космическа разходка на жени този месец


05/10/2019, 23:48

Това се случва шест месеца след като проблем със скафандри доведе до отменянето й

Първата космическа разходка на жени отново е на дневен ред. Това се случва шест месеца след като проблем със скафандри доведе до отменянето й, съобщават Асошийетед прес и БТА.

НАСА оповести, че две жени на борда на Международната космическа станция (МКС) ще излязат заедно в открития космос по-късно този месец. Астронавтите Кристина Кох и Джесика Меир ще направят космическа разходка на 21 октомври, за да свържат нови по-мощни акумулатори със слънчевите панели на станцията.

Кох трябваше да излезе в открития космос заедно с друга жена от екипажа през март, но няколко дни преди планираната космическа разходка НАСА я отмени, тъй като нямаше достатъчно време за осигуряване на втори скафандър със средни размери. Той бе доставен на борда на МКС през юни. /Нова тв

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Без вода днес във Варна и региона
Дата: 07/05, 09:47

Депутатите отхвърлиха създаването на комисии за имуществото на Пеевски и влиянието на Прокопиев
Дата: 07/05, 09:43

Инж. Кирил Ангелов: Имало е сигнали за развитие на свлачищен процес, но не са наблюдавани
Дата: 07/05, 09:29

Празник е! Днес водата може да бъде лечебна
Дата: 07/05, 09:23

Земеделец сигнализира за умишлена атака с дрон по 1400 дка реколта с щети за 400 000 евро
Дата: 07/05, 09:18

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия