Пиксабей
Турските сили по сигурността са предприели мащабна операция срещу наркотрафика в 14 окръга на страната, включително в мегаполиса Истанбул. В рамките на операцията са задържани 324 души, заподозрени в пласиране на наркотици, се съобщава в писмено изявление на Главната републиканска прокуратура в Истанбул. Това предаде БТА.
Според съобщението операцията е проведена съвместно с екипи на Отдела за борба срещу наркотрафика и организираната престъпност към истанбулската Дирекция по сигурността, под координацията на главната републиканска прокуратура.
В рамките на операцията са проследени и анализирани съобщения, поместени в различни социални медийни платформи и приложения, свързани с пласиране на наркотици и подобни услуги. Установени са били 69 групи от лица, свързани с трафика на наркотици или стимуланти.
В операцията са били задържани общо 324 души, идентифицирани като ръководители и организатори на 21 от тези групи. Задържаните са предадени на съдебните власти, които са постановили арестуването им по обвинение в участие в наркотрафик и пласиране на наркотици и стимуланти.
В същото изявление се посочва, че при операциите, проведени под координацията на Главната републиканска прокуратура на Истанбул, от началото на тази година досега са задържани 18 136 лица по обвинения в трафик на наркотици. От тях 8992 са арестувани и е наложен запор на средства и имущества за 29,5 милиарда турски лири, придобити от престъпления.
Установено е, че улични търговци, известни като наркодилъри в Истанбул се опитват да създадат пазарна мрежа чрез съобщения в платформи за споделяне в социалните медии, за да избегнат полицейското наблюдение.
Екипите на отдела за борба с наркотичните престъпления и киберпрестъпленията към Дирекцията по сигурността в Истанбул с помощта на изкуствен интелект, включен в проекта „AVCI“ (Ловец), са задържали 305 заподозрени, а в хода на разследванията са задържани още 19 заподозрени, посочва ТРТ Хабер.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Зеленски: Разговарях със зетя на Тръмп
Дата: 14/02, 23:50
В Бургас пристигнаха първите „Страйкър“-и
Дата: 14/02, 23:40
24 часа: Ивайло Калушев е единият секретен служител на ДАНС в хижата в "Петрохан"
Дата: 14/02, 23:39
Автомобил се взриви на фестивал в Швейцария, има 11 ранени
Дата: 14/02, 23:30
Ливърпул 2:0 Брайтън
Дата: 14/02, 23:20