След като не успя да придобие Нова телевизия, най-богатият човек в Източна Европа – Петр Келнер почти сигурно ще стане собственик на другата голяма частна медия у нас – bTV Media Group. Новината съобщи в. Капитал, като се позовава на 3 независими източника.
Инвестиционният фонд, контролиран от Петр Келнер – PPF, се очаква да придобие контрола върху цялата група CME, която освен bTV притежава едни от най-големите телевизии (като дял от рекламния пазар и аудитория) в още 4 държави - Румъния, Чехия, Словакия и Словения, припомня медията.
Фондът на Келнер и Discovery са били финалните претенденти за покупката, след като през март 2019 г. СМЕ обяви, че подготвя продажба на активите си в региона.
В България Келнер вече притежава телекомуникационната компания "Теленор България", но не успя да спечели битката за покупката на "Нова броудкастинг груп", тъй като Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) забрани сделката и шведският собственик Modern Times Group (MTG) продаде активите си в България на братята Кирил и Георги Домусчиеви.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
По-малко места в самолетите за Кипър това лято
Дата: 06/05, 19:46
Кметът на Варна: Въоръжените сили са последната линия на защита на нашата родина
Дата: 06/05, 19:371 Коментар
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 19:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 19:30
Иран разглежда отправените от САЩ предложения за прекратяване на войната
Дата: 06/05, 19:23