снимка: Пиксабей
Състав на Окръжен съд-Шумен (ШОС) призна 34-годишен шуменец за виновен в държане и разпространение на наркотици, съобщиха от пресслужбата на ШОС.
За това престъпление му бе наложена присъда от 4 години и 8 месеца „Лишаване от свобода“ при строг режим на изтърпяване и 18 000 евро „Глоба“. Към това наказание съдът прибави и още 4 месеца затвор, като остатък от предходно наказание, по което подсъдимият е бил условно предсрочно освободен от затвора. Той трябва да плати и разноските по делото в размер на 2365,16 евро.
Съдът е счел, че престъплението е извършено при условията на опасен рецидив.
На 28 май миналата година 34-годишният К.Н.Н. е държал с цел разпространение високорисково наркотично вещество – метамфетамин с нето тегло 24.57 грама с процентно съдържание на активен компонент метамфетамин в него тегловни 60.6%, на стойност 879,37 евро (1719.90 лева).
Съдът го призна за виновен и за това, че при условията на продължаващо престъпление в периода от началото на месец януари 2025 г. до 28 май 2025 г. е разпространявал метамфетамин на 4 души в Шумен, между които и непълнолетни. Установено е, че първоначално е предоставял дозите безплатно, след което следващите доставки са били за суми от 10 до 50 лева.
В съдебно заседание подсъдимият К.Н.Н. признал вината си, предаде Шум бг.
Веществените доказателства - задържаното количество метамфетамин, електронна везна и мобилни телефони, послужили за извършване на престъплението, са отнети в полза на държавата.
Присъдата подлежи на обжалване и протест пред Апелативен съд – Варна в 15-дневен срок от днес.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Атанас Русев за свършеното по случая „Петрохан“: Това е бедствие, те линчуваха жертвите
Дата: 16/02, 08:02
Натоварено движение тази сутрин на "Капитан Андреево" и "Калотина"
Дата: 16/02, 07:58
ОДМВР - Варна: Внимание джебчии! Бъдете бдителни и пазете личните си вещи около храмове и магазини
Дата: 16/02, 07:53
Пенсионерите се справят с еврото, но пощите срещат затруднения
Дата: 16/02, 07:45
Василковски: Утре и в сряда ще вали така, че ще газим в преспи на северозапад, а на юг има риск от наводнения
Дата: 16/02, 07:42