кадър: БНТ
Най-старото дърво в двора на манастир "Рождество Богородично" в Бургас е паднало този следобед около 17:30 часа. Кадри от охранителна камера в манастира са запечатали рухването на дървото.
От светата обител заявиха за БНТ, че инцидентът не е причинен от силен вятър, тъй като по време на случилото се той не е бил интензивен. За щастие при инцидента няма пострадали. Това е третото поред дърво, което пада само, изтръгвайки се от корен.
Игумения Ксения от три години търси помощ, за да бъде извършена санитарна сеч на старите и опасни дървета, но почти винаги получава или отказ, или скъпоструващи оферти, които не е възможно да бъдат платени.
“Надяваме се сега и призоваваме Община Бургас да помогне. Призоваваме и всички бургаски граждани и организации, които могат да помогнат както за разчистването на падналото дърво, така и за обезопасяването на останалите дървета, да се включат”, заявиха от манастира.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Ердоган ще посети Саудитска Арабия и Египет в следващите дни
Дата: 02/02, 17:12
Дани Милев: Скоро няма да има нови звезди като Майкъл Джексън и Мадона
Дата: 02/02, 17:07
Автомобил се обърна по таван в нива в Добричко
Дата: 02/02, 17:04
"Възраждане" отказа поканата за консултации при президента
Дата: 02/02, 16:55