Кадър Фб
Членовете на Постоянната комисия „Туризъм, търговия и рекламна дейност“ към Общински съвет – Варна изразиха положително становище по ново писмо от собственици на имоти в к.к. „Св. св. Константин и Елена“, с което се настоява Общината да придобие терен с цел изграждане на мултифункционален комплекс, предаде Морето.нет.
В писмото се посочва, че вече има решение на Общинския съвет за придобиването на имота, а намерението е на негово място да бъде изграден комплекс за обществено обслужване в сферата на туризма, културата и спорта. Според вносителите на искането подобен проект е необходим предвид нарастващите потребности в района и развитието на курорта. Те призовават Община Варна да предприеме конкретни действия по реализиране на процедурата по придобиване на поземления имот.
По време на заседанието бяха поставени и въпроси, свързани с инфраструктурата в комплекса. Сред тях е необходимостта от спешен ремонт на входно-изходната пътна артерия, част от трасето между кв. Виница и курортния комплекс. От общинската администрация съобщиха, че вече има избран изпълнител за инвестиционно проектиране и предстои подписване на договор. След изготвяне и съгласуване на проекта ще бъде издадено разрешение за строеж. Към момента обаче не е осигурено финансиране за строително-монтажните работи, като се търси държавна подкрепа чрез Министерство на регионалното развитие и благоустройството.
Собствениците настояват още за проектиране, изграждане, основен ремонт и рехабилитация на части от уличната мрежа в курорта. От администрацията уточниха, че се подготвя процедура за избор на изпълнител за изготвяне на инвестиционни проекти. След тяхното съгласуване ще бъдат издадени разрешения за строеж, а Община Варна поема ангажимент да осигури финансиране за последващите строително-монтажни дейности.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Отпускат до 5 хиляди евро за Стратегия за предучилищното и училищното образование във Варна
Дата: 17/02, 17:33
Боби Лазаров: Тази нощ ще има условия за поледици и образуване на нова снежна покривка
Дата: 17/02, 17:29
Отпускат още средства за доизграждането на Черноморския младежки център във Варна
Дата: 17/02, 17:002 Коментара