Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Тв
Председателят на Българския енергиен и минен форум разкри основните причини за по-високите сметки за ток, които много българи плащат от началото нва тази година.
Първата причина е, че всички инкасатори са получили инструктаж много по-рано от срока, очаквайки превалутиране на сметки в банки. Показанията в дружествата започват още преди 15 декември. Грубо казано, ако сметката преди се е отчитала за 30 дни, сега се отчита например за 44, каза Ива Хиновски.
Втората причина е, че се събраха доста празиници по Коледа и Нова година. Хората масово си бяха у дома, а не в офиса, и вкъщи всичко бе включено на макс, за да е топло. Готвеше се активно и така потреблението се увеличава. Допускам също, че може да има и софтуерни грешки в софтуера за превалутиране, продължи енергийният експерт.
Разберете, че не може да се манипулират електромери. Инвеститорските данни се въвеждат ръчно и може да има грешки в компютър. КЕВР ще влезе във всяка една фактура и ще направи анализ. Но моите очкавания са, че по-високите сметки за ток се дължат на по-дълги срокове и по-голямо потребление. Това е причината, категоричен бе в „Пресечна точка“ Хиновски.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Урсула фон дер Лайен: ЕС трябва да опрости регулациите
Дата: 11/02, 12:27
Радостин Василев: МВР не функционира!
Дата: 11/02, 12:13
Костадинов към ПП-ДБ: Лицемерна група от нихилисти и чуждопоклонници
Дата: 11/02, 12:031 Коментар
Зам-вътрешният министър обясни защо все още няма коментар от Митов по случая „Петрохан“
Дата: 11/02, 11:521 Коментар
Николай Дойнов обясни защо е поискал личната карта на Ралица Асенова, майка на жертва от "Петрохан"
Дата: 11/02, 11:481 Коментар