Пиксабей
Националната асоциация на зърнопроизводителите искат да се извършат проверки за пестициди и други непозволени в Европа вещества в слънчогледа, който ще бъде внесен от Аржентина, съобщи председателят на организацията Илия Проданов.
Очакваният внос от близо 250 хил. тона слънчоглед е "удар" по българското зърнопроизводство и предизвиква въпроси за вероятно картелно споразумение между преработвателите, смята Проданов.
"Зърнопроизводителите настояват за цялостен анализ дали тази суровина отговаря на всички европейски норми за остатъчни пестициди, за тежки метали и за всичко, което е нужно. На второ място, настояваме за секторен анализ от КЗК на пазара за слънчоглед в България и имали картел между преработвателите на пазара на слънчоглед", посочи Илия Проданов, цитиран от БНР.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Израел: Върховният лидер на Иран е убит. Тялото му е намерено
Дата: 28/02, 22:201 Коментар
Ламин Ямал с първи хеттрик в кариерата си
Дата: 28/02, 22:10
Нетаняху: Има много признаци, че Али Хаменей вече не е жив
Дата: 28/02, 21:533 Коментара
Андрей Райчев: По-вероятно е Румен Радев да направи правителство с Бойко Борисов, отколкото с ПП-ДБ
Дата: 28/02, 21:481 Коментар
Септември подчини ЦСКА
Дата: 28/02, 21:41