Снимка Булфото, архив
Майките на деца с увреждания от „Системата ни убива“ излязоха на протест пред сградата на Народното събрание, предаде Топновини.
Поводът за тяхното недоволство за втори път е лидерът на НФСБ Валери Симеонов. Миналата година те протестираха почти месец и успяха да го накарат да сдаде вицепремиерския пост заради думите му, че майките са „кресливи жени“ с „уж болни деца“. Този път те се възпротивяват на решението на депутатите Симеонов да бъде назначен за зам.-шеф на парламента от групата на „Обединени патриоти“.
Сега майките настояват не само за оставката на патриота, а и за разпускане на цялото Народно събрание. Според тях със своя избор народните представители са демонстрира липса на морал и незачитане на достойнството на суверена. Към протеста на майките се присъедини и бившият омбудсман Мая Манолова.
Планирана е поредица от няколко акции, като първата бе днес пред Народното събрание. Следващата е в понеделник - 25 ноември, и ще представлява автошествие, което ще започне от пл. "Народно събрание".
Самият Валери Симеонов определи протестите като политически. Той заяви, че всеки има право да изразява недоволството си, но подчерта, че твърде бързо е било забравено неговото участие в приемането на Закона за хората с увреждания. Другият патриот – Красимир Каракачанов, коментира, че майките не спазват християнската идеология, която гласи, че за всяка грешка има и прошка. „Колко пъти искат да му отрежат главата? Мисля, че не са прави“, каза той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
„Суис“ планира да съкрати 10 на сто от служителите си в администрацията
Дата: 10/05, 15:22
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20
ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01
Спартак (Варна) 1:1 Славия в началото на двубоя
Дата: 10/05, 14:50
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 14:50