Българка получи странни съобщения на арабски, търси помощ от спецслужбите


23/11/2019, 20:50

Българка е получила мистериозно съобщение на арабски език, а преди това е имала и позвъняване на телефона от номер от Либия. Сега младата жена се страхува, че това може да е свързано с терористи, пише Блиц.

Тя търси помощ в една от Фейсбук групите. 

Ето какво разказва Краси К.

"Преди няколко дни някакъв непознат номер ми звъня, не вдигнах, защото изписваше, че звъни от Либия. Отказах разговора, но той продължи да звъни. И така 6-7 пъти, накрая го блокирах. 

След това ми прати СМС на арабски, чийто текст Гугъл преводачът превежда като " Ей муле". След това ми писаха на Whatsapp от 2 либийски номера, и 1 гласово съобщение, което в притеснението си блокирах. 

После се усетих, че можех да го дам за превод и да разбера какво искат, но не мога да го разблокирам. Дори писах на Help center да ми кажат дали има варинат да го разблокирам. 

Днес продължих да получавам СМС-и и съобщения по Wahtsapp и вече започвам много да се плаша. На някого от вас да се е случвало подобно нещо? 

Страх ме е от тия джихадисти и започвам да се филмирам. Стана дълго, извинявам се, но съм притеснена."



Под поста й други жени я съветват да подаде сигнал в полицията и също споделят, че това може да е опасно. Те твърдят, че най-добрият вариант е телефонът й да се прикачи към спецслужбите, за да се разбере откъде идват мистериозните съобщения. 
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



България има нов тото милионер
Дата: 07/05, 21:17

Първан Симеонов: Хората казват на Румен Радев, че не обичат крайностите
Дата: 07/05, 21:12

Журналист: „Прогресивна България“ спира популизма в парламента
Дата: 07/05, 20:57

Няма българи на борда на заразения с хантавирус круизен кораб
Дата: 07/05, 20:54

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 20:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия