Снимка фейсбук
Двама нигерийци вързаха българка, принудиха я да пие киселина и я задушиха с възглавница. Тежкото престъпление станало в град Лагос и за него съобщи полицията в най-големия град в Нигерия. Според тях жертвата е с български произход, въпреки че в профила си във Фейсбук тя е написала, че е унгарка, пише fakti.bg.
Бернадет била съпруга на директора на компанията Maersk Nigeria Limited – Тохуос. Той е камерунец. През 2016 година година заел високата длъжност и двамата с Бернадет се преместили в Нигерия, предаде Bg-voice.com.
Нападателите – Оламид Гоке и Аде Аканби нахлули в дома им в Икои, един от най-скъпите квартали на Лагос. Първо ги пребили, след това ги ограбили и вързали. Принудили българката да пие киселина, а след това я задушили с възглавница. Минути преди това те успели да я накарат да им прехвърли малка сума пари по сметка. Съпругът ѝ оцелял.
В момента се бори за живота си в болницата в Лагос. Разследващите успели по-късно да арестуват Оламид и Аде. Двамата били служители в именито на Тохуос. Единият бил електротехник, а съучастникът му е пазач.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10
Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09
Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08
Времето във Варна в сряда
Дата: 07/04, 16:04
Таймс: Моджтаба Хаменей е в кома и не управлява Иран, подготвят се да го погребат до баща му
Дата: 07/04, 16:00