Къде са братя Галеви е служебна тайна


19/12/2019, 15:21

Снимка: Булфото, архив

Къде са братя Галеви? Това попитаха от БСП вътрешния министър Младен Младенов, пише News.bg.

Оказа се, че повечето информация за дупнишките бизнесмени е служебна тайна. Продължават да постъпват оперативни данни, стана ясно от краткия му отговор.

И през годините непрекъснато в МВР са идвали данни и по линия на партньорските служби. Информацията е класифицирана, попари левите министърът. Червеният депутат Кристиан Вигенин поиска все пак повече информация. На този етап данните за братя Галеви не можело да бъдат разкрити, отново обясни Маринов.

Припомняме, "Братя Галеви" е общ прякор за Пламен Галев и Ангел Христов, бивши барети и част от службите през 90-те години на миналия век. Прочуха се след 2000 г. с бизнеса си, включително и с регистрираните общи фирми с Христофорос Аманатидис - Таки, офшорки и др., с които участват в редица бизнеси, особено активно в района на Дупница. Още преди арестуването им и повдигането на обвинения за престъпна дейност, укриване на доходи и източване на ДДС, имаше отправени обвинения за политически чадър над Братя Галеви.

Двамата бизнесмени с общ прякор Братя Галеви са в неизвестност от 2012 г., след като влезе в сила присъдата им по наказателно дело за организиране и ръководене на престъпна група. Окончателната присъда на ВКС бе за 4 и 5 години затвор. Държавата ги издирва чрез Интерпол.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Гарванът" - новият дрон-камикадзе на Турция, поразяващ цели на 1000 км с абсолютна точност
Дата: 06/05, 17:10

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 17:10

Откриха тялото на издирваната 46-годишна Кремена от Разград
Дата: 06/05, 16:59

ЦИК започва прием на документи за частичните местни избори
Дата: 06/05, 16:54

Бойко Ноев: България е сред първите в НАТО по военнослужещи на глава от населението
Дата: 06/05, 16:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия