Борисов в Родопите: Радев обича да говори за корупция, но кой си беше кръстил тунел на дъщеря си?


23/12/2019, 15:18

Снимка: Борисов, фейсбук

Радев много обича да говори за корупция, да дойде да види, ето я корупцията, да отива да я гледа, тя е видима, кои са управлявали тогава, кои са я строили, кой си беше кръстил тунела на името на дъщеря си, пише frognews.bg.

Това каза премиерът Бойко Борисов пред жители и кметове от Родопите, докато провери как върви строителството на 36 км от третокласния път III-866 Кричим - Михалково – Смолян. Инвестицията в трасето е по ОП "Региони в растеж" и е за над 52 млн. лв.

Борисов коментира по адрес на Радев в отговор на въпрос за това, че още не е завършен окончателно пътят, наречен от него през 2011 г. "златен" заради това, че трасе от 17 км е струвало 240 млн. лв. при планирана три пъти по-малко сума. Трасето между Михалково и Девин е било оценено така при правителството на тройната коалиция. Шосето е част от обектите около хидровъзела "Цанков камък", високата цена на пътя беше обяснена с ненадеждно геоложко проучване, избор на неподходящо трасе и лошо проектиране.

„Понеже Радев много обича да говори за корупция… Неговото правителство 17 километра – 240 милиона. За същия път от 38 километра – 46 милиона. Ето я корупцията. Да отива да я гледа. Тя е видима. Кои са управлявали тогава, кои са я строили, кой беше кръстил тунела на името на дъщеря си. Тя е написана корупцията и тя е в неговата партия“, допълни Борисов.

В края на инспекцията при премиера дойдоха кметове на близки населени места да благодарят за изпълнени искания или да напомнят за неполучени пари. Някои от тях му донесоха и подаръци, които Борисов показа в излъчваното на живо видео в профила му във "Фейсбук", за да няма съмнения, че е получил подкуп.

В отговор на кмет, който изказа идеята, че явно вече идва време да се разширяват основни пътища като този до Пловдив, Борисов отговори иронично: "Защо? Нали асфалт не се ядеше!"

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на тридневното примирие
Дата: 10/05, 09:59

Нетаняху поздрави Румен Радев за победата и встъпването в длъжност на новото българско правителство
Дата: 10/05, 09:451 Коментар

Лекар за края на обажданията до джипито: Поставени сме пред дилемата да бъдем хора или изпълнители на абсурдни наредби
Дата: 10/05, 09:381 Коментар

Проф. Чорбанов: Хантавирусът не е заплаха за масова епидемия, у нас трябва да се тревожим за морбили
Дата: 10/05, 09:251 Коментар

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 09:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия