Близо 200 души са загинали заради разсейване зад волана


27/12/2019, 20:46

193 души са загинали, след като са катастрофирали през миналата година. Това сочи статистиката на МВР. Ранените са били малко над 2000. Експертите по пътна безопасност предполагат, че инцидентите се дължат на разсейване, причинено от мобилен телефон.

Според тях най-смъртоносното време на пътя е в часовете между 16 и 19 ч. Eдна от причините е разсейване с телефон. Най-пристрастени към него се оказват шофьорите до 40 г.

Филип е шофьор от 10 месеца, но за това време споделя, че на пътя е видял много неща.

,,Доста хора са ме засичали, докато говорят по телефона. Правят задръствания и пречат на движението. Застрашават всички около тях'', каза Филип пред Нова телевизия.  

Според него жертвите на пътя ще намалеят, ако МВР заснема с модерни камери шофьори с телефони зад волана.  

Според закона водачите, които използват телефони, докато шофират, могат да бъдат глобени с 50 лева, както и да им се отнемат 6 контролни точки. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 16:30

Пратиха литовката, която намушка четирима души във Варна, в психиатрия за 30 дни
Дата: 07/05, 16:29

Турска войска преминава през България на път към Сърбия
Дата: 07/05, 16:25

Рекорден брой участници в Маратон Варна на 17 май
Дата: 07/05, 16:22

Китай осъди на смърт двама бивши военни министри
Дата: 07/05, 16:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия