снимка: Булфото
Военнослужещи от състава на Националния военен университет "Васил Левски“ – Велико Търново (НВУ) с две високопроходими машини се включиха тази нощ в действията в помощ на населението от град Велико Търново. Те оказаха помощ при евакуацията на хора, живеещи в ниските части на града до река Янтра, съобщиха от МО.
След временно подобряване на обстановката и спадане на нивото на реката екипите са изтеглени, като остават в готовност за последващи действия, допълват от Фокус.
Представител от Националния военен университет участва и в работата на кризисния щаб, който координира действията в община Велико Търново. Екипът на НВУ остава в готовност да се включи с допълнителни действия на терен.
Българската армия ще продължи да осигурява сили и средства за подпомагане на дейностите по преодоляване на последиците от наводненията и ще остане в готовност за оказване на съдействие в най-засегнатите райони при необходимост.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хиляди празнуват 24-ти май в центъра на Варна
Дата: 24/05, 11:25
Препоръчай приятел за работа в Lidl и спечели 150 евро: научи как
Дата: 24/05, 11:20
Силно земетресение удари Централна Турция
Дата: 24/05, 11:14
Един човек е загинал, а 16 са пострадали след тежки катастрофи в страната за изминалия ден
Дата: 24/05, 11:07
Украинският боксьор Олександър Усик защити титлата си в тежка категория след двубой завършил със скандал
Дата: 24/05, 11:00