CNN: С удара по базите на САЩ Иран не преследва военни цели, а отправя предупреждение към Вашингтон


08/01/2020, 09:35

Редактор: Юлия Георгиева

e-mail: [email protected]

Кадър CNN

С нанасянето на удари по базите на САЩ в Ирак, Техеран едва ли се стреми да унищожи американските военни, коментира CNN. По мнение на кореспондента на телевизията Ник Уолш, Иран по-скоро цели да демонстрира военната си мощ и да отправи предупреждение към Вашингтон. Същевременно в момента е изключително трудно да се предвидят бъдещите действия на администрацията на Тръмп. Това се отнася и за действията на Иран, които излизат от допустимите за Америка граници.

"Бих казал, че не е факт това, че с действията си от тази нощ Иран е искал да убие възможно най-много американски военни в обстреляните бази. Не съм съвсем наясно авиобаза Ейн-аль-Асад, но когато иде реч за американска база от такова равнище, в това време от нощта повечето военнослужещи спят в палатки, които обаче са защитени с бетонни Т-образни стени, които ги пазят от експлозии", коментира кореспондентът на CNN Ник Уолш.

"Така че, ако удара не е бил насочен конкретно към мястото, където войниците спят, няма как да се очаква голям брой жертви. А ние знаем, че иранските ракетни технологии не са способни да обезпечат подобна точност на удара. Във всеки случай вече ни е известно, че са били изстреляни около десет ракети, чиято цел са били военните обекти. И все пак да напомня, че американската войска е в състояние на повишена боеготовност, като заедно с това разполага с противоракетни системи, които е напълно възможно да са се задействали тази нощ", коментира още Уолш.

"Ето защо може да се направи извод, че иранските лидери или въобще не са знаели какво ще постигнат с изстрелването на тези ракети, или са разчинали подобно нощно нападение да създаде световен дебат и да декларира военната мощ на Иран. Съвсем не е нужно Иран да е искала да убие голям брой американски военни, за да провокира отговор от САЩ", коментира той.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Човекът, който даде идеята Джирото да дойде в България: Няма нито едно обвинение от отборите на падналите състезатели към пътната настилка
Дата: 11/05, 15:13

Близо 20 държави проявяват интерес към подписване на споразумения за дронове с Украйна
Дата: 11/05, 15:09

Времето във Варна във вторник: До 23 градуса и гръмотевици
Дата: 11/05, 15:03

Премиерът Радев назначи двама заместник-министри на финансите
Дата: 11/05, 14:59

Служителите в белгийските затвори стачкуват заради пренаселеност
Дата: 11/05, 14:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия