Иван Брегов: Моделът ГЕРБ-ДПС докара правосъдието до агония


05/06/2026, 22:40

Кадър БНТ

Това са мрежи за влияние, които са формирани в много дълъг период от време. Да не забравяме, например, че в България фалира най-голямата частна банка - КТБ, и делото все още не е стигнало доникъде. Това каза в предаването "Още от деня" по БНТ ръководител на Правната програма на Института за пазарна икономика Иван Брегов във връзка с т.нар. незаконен град "Баба Алино".

Ние се движим не по общоустановените правила, а по желанията на политически кръгове, които са завзели реалната власт в държавата. Комисията за противодействие на корупцията, например, беше ползвана като бухалка среу Благомир Коцев, беше закрита, сега я създаваме отново, за дв вземем пари по Плана за възстановване и устойчивост, после може да я закрием пак, заяви Брегов.

По думите му е належащо да се приемат промените в Закона за съдебната власт.

Това е належащо след агонията, до която ни докара моделът ГЕРБ-ДПС. Въпросът е да не се стигне до това да повтарят техните действия, посочи ръководителят на Правната програма на Института за пазарна икономика.

Поставени сме в една много трудна ситуация, защото в последните 10-11 години политиците създадоха в съдебната система правила, които са против правото, и сега те много трудно могат да бъдат поправени, каза още Иван Брегов, пише novini.bg.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



След катастрофата с три жертви: Терзиев поиска част от глобите да остават в общините
Дата: 06/06, 16:20

Предлагат хората без вода да получават компенсации
Дата: 06/06, 16:13

Нов шоурум за мебели отвори врати във Варна
Дата: 06/06, 16:10

Златанов: От 2025 г. досега сме разкрили 18 престъпни групи за трафик на мигранти
Дата: 06/06, 16:07

Задържаха мъж, заплашил да отвлече автобус №12 в Бургас
Дата: 06/06, 15:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия