Кадър Ютуб
Стратегията на ЕС спрямо Русия е погрешна, несъстоятелна и неефективна; руснаците падат на колене, само когато трябва да си вържат обувките, заяви словашкият премиер Роберт Фицо по време на реч на среща със студенти, публикувана в YouTube канала на словашкото правителство.
"Има определена стратегия [на Европейския съюз], чиято цел е да постави Русия на колене, но аз смятам тази стратегия за погрешна и несъстоятелна, защото не работи", каза Фицо.
"От четири години чета във вестниците как "руснаците са на колене", но в никакъв случай не са на колене", добави премиерът на Словакия.
Според Фицо "руснаците много уместно отбелязват, че "ако наистина се окажем на колене, то е само за да си вържем връзките на обувките, а не защото някой друг ни иска там".
Европейският съюз "все още не вярва в необходимостта" от мирни инициативи и "продължава да говори само за война, война и пак война", посочи Фицо, цитиран от ТАСС. Според него "това е огромна грешка [на ЕС]", пише Труд.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Голяма авария остави без ток от обяд район до Колхозния пазар във Варна
Дата: 21/04, 20:08
Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 19:50
Мъжко кожено яке – вечната класика в мъжкия стил
Дата: 21/04, 19:50
Александър Шестаков е в тежко състояние
Дата: 21/04, 19:47
Ивет Горанова: Време е за реални действия
Дата: 21/04, 19:441 Коментар