Има мъдрост в това, че трябва да се наказват тежко убийците, погасили човешки живот. Това заяви пред bTV адвокат Марин Марковски по повод убийството на Андрея от Галиче от непълнолетния Аксел и исканията законът да се промени с по-тежки присъди.
„Вярно е, че са непълнолетни, но са погасили много жестоко един човешки живот“, изтъкна адвокат Марковски. „Вярно е, че трябва да се увеличат наказанията“, добавя той.
„Не бива да се забравя, че непълнолетните са незрели физически и психически. Трябва (наказанието) да се увеличи по един много балансиран и мъдър начин“, смята той.
Според доц. Светла Маргаритова, адвокат и председател на българската асоциация по криминология, обаче ако се вслушваме всеки път в натиска на обществото при всеки един тежък случай, може би българският Наказателен кодекс би включвал единствено наказание лишаване от свобода до живот.
„Бащата на практика иска възмездие. Той не призовава управляващите, за да се ограничат тези престъпления“, каза тя за бащата на Андрея.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30
УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10
Днес отбелязваме Световния ден на медицинските сестри
Дата: 12/05, 01:00