Лидерът на "Воля" Веселин Марешки ще инициира провеждането на референдум с четири въпроса, единият от които е да бъде ли въведено еврото в България. Това обяви самият той в народното събрание, като съобщи, че се създава инициативен комитет, който да събира подписи, пише Econ.bg.
Другите въпроси са да има ли забрана неграмотни българи да гласуват и така да решават как да се управлява държавата; да се въведе ли видоенаблюдение в секциите при броенето на резултатите от изборите; както и искат ли хората България да бъде засипа с боклуци от целия свят.
"Отворени сме за всички български родолюбиви партии и неправителствено организации, за да се добавят и други въпроси?", каза още Веселин Марешки.
По закон при 200 хил. подписа от граждани праламентът е длъжен да разгледа искането за насрочване на референдум, а при 500 хил. е длъжен да го насрочи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прецедент в историята – ерген напусна „Ергенът“
Дата: 08/05, 11:24
МВР отцепи Главната на Варна: Издирват стрелеца, който е прострелял жена
Дата: 08/05, 11:21
Членовете на новия кабинет положиха клетва
Дата: 08/05, 11:18
„Мяра“: Над 50% от българите очакват нов бюджет
Дата: 08/05, 11:07
Камала Харис за войната с Иран: Тръмп не е идиот, той е опасен
Дата: 08/05, 10:58