Стопкадър бТВ
България ще получи от Белгия и Нидерландия седем кораба за борба с морските мини в Черно море, съобщи Министерството на отбраната. Меморандумът е сключен по време на срещата на върха на НАТО, в която участва министър-председателят на България Румен Радев, съобщи БТВ.
България ще продължи да подкрепя Украйна, увери преди срещата на върха в Анкара премиерът Румен Радев. Едно от първите решения на новото правителство беше да спре военната помощ за Украйна, но не и търговията.
„Но всички български политици, които най-много обещаваха финансова подкрепа за Украйна, направиха много малко за развитието на нашата икономика и за осигуряване на средства в нашия бюджет. Така че България ще подкрепя финансово Украйна в рамките на нашите възможности, без това, разбира се, да влияе върху социалните разходи, и трябва да отчитаме големия дефицит, който ни завещаха предишните управления“, каза Румен Радев, министър-председател на България.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Шофьор е с рани на главата след катастрофа във Варна
Дата: 08/07, 21:38
Вътрешният министър Иван Демерджиев заминава за САЩ
Дата: 08/07, 21:27
Юрист: Емилия Русинова следва да бъде временно отстранена
Дата: 08/07, 21:24
Петър Славов: Управляващите да направят всичко възможно да коригират предложения дефицит от 5.7%
Дата: 08/07, 21:09
Поптодорова: САЩ няма да оставят Ормуз в ръцете на Иран, блокиран при неясни условия
Дата: 08/07, 21:062 Коментара