Снимка МВР
Полицията взема мерки заради очаквания засилен трафик по празниците.
Над 700 полицейски екипа ще следят за безопасността по пътищата в следващите дни. Цивилни патрули влизат в трафика по магистралите, обяви главен комисар Лъчезар Близнаков от ГДНП.
Засилен трафик се очаква през всичките дни около Великден, особено в посока Гърция, пише cross.bg.
В четвъртък от 15:00 до 20:00 часа ще бъде ограничено движението на тежкотоварни автомобили по магистралите в посока изход от София. В петък същото ограничение ще важи от 09:00 до 14:00 часа.
Най-натоварено се очаква да е в понеделник. Тогава също ще се ограничава движението на тежкотоварни автомобили по магистралите.
В края на магистрала „Струма" при Симитли традиционно се въвежда реверсивно движение.
„Акцент поставяме върху използването на обезопасителни системи, особено при превозването на деца. Също така през събота и неделя ще се извършват интензивни проверки за употреба на алкохол и наркотични вещества. Само от началото на годината са установени около 3600 случая на управление след употреба на алкохол и наркотици", каза Близнаков.
Засилено полицейско присъствие ще има около жп гари, автогари, както и около храмове, църкви и манастири.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Последни данни от ЦИК: Борисов е втори
Дата: 20/04, 11:38
Експерт: Гумите са най-важни за безопасността на пътя
Дата: 20/04, 11:37
Владо Николов с тотален триумф в Пловдив: 54 % и 12 хиляди преференции
Дата: 20/04, 11:31
Ивет Горанова спечели 46,6 % в Ловеч
Дата: 20/04, 11:23
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 20/04, 11:23