кадри: Фейсбук, Иван Янев
Дрон с камера вече подпомага контрола на движението по пътищата в Сливенска област. Новият метод беше използван по време на специализирана полицейска операция, проведена във вторник на път II-53 между Сливен и Ямбол, в района на разклона за път I-6, предава кореспондентът на БГНЕС за региона.
Летателното устройство наблюдава трафика от въздуха, а при установяване на нарушение информацията незабавно се подава към намиращите се в близост полицейски екипи. Те спират нарушителите и предприемат съответните санкции.
В рамките на тричасовата акция, осъществена по метода на широкообхватния контрол, са проверени 98 автомобила и 119 души. Установени са общо 22 нарушения на Закона за движението по пътищата. С помощта на дрона са засечени и двама водачи, извършили неправилно изпреварване в контролирания участък.
При проверките е отнето свидетелството за управление на един водач. Спряно е от движение и моторно превозно средство, управлявано без сключена задължителна застраховка „Гражданска отговорност“.
От ОДМВР-Сливен съобщават, че специализираните операции по пътна безопасност ще продължат. Основната им цел е ограничаване на нарушенията и предотвратяване на тежки пътнотранспортни произшествия на територията на областта.

Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Стармър: Илон Мъск се намесва в нашата политика
Дата: 04/06, 18:45
Алибегов: Заплатите в ресторантьорството в България са по-високи от тези в Гърция и Испания
Дата: 04/06, 18:40
Райчев: Противниците на Радев са обречени
Дата: 04/06, 18:38
Шишков сезира прокуратурата за многомилионни нарушения при кабинета "Желязков"
Дата: 04/06, 18:351 Коментар
Почина проф. д-р Елена Михайловска
Дата: 04/06, 18:23