снимка: Фейсбук, ОДМВР
Директорът и заместник-директорът на ВиК – Несебър са арестувани при специализирана полицейска операция, научи bTV.
По данни на разследването двамата са поискали 8000 евро от собственик на парцел в землището на село Кошарица, за да бъде присъединена новострояща се сграда към водопреносната мрежа. Според събраната до момента информация на инвеститора е било отказано да подаде официално заявление, като му било поставено условие първо да предаде поисканата сума.
По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Окръжната прокуратура – Бургас.
Около 15:00 часа днес, непосредствено след предаването на парите, двамата са задържани в служебен автомобил на ВиК в близост до имота.
В момента продължават претърсвания и обиски в офиси на дружеството, както и на адреси, свързани със задържаните. Разследването продължава.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Край на ранното ставане, за да сме първи на плажа - резервираме сянка през телефона
Дата: 04/07, 10:58
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Дата: 04/07, 10:50
Йотова към Тръмп и американския народ: 250-годишнината от независимостта на САЩ е повод за увереност в силата на свободата
Дата: 04/07, 10:39