Правителството оттегли Доклада за отбраната за 2025 г.


04/06/2026, 08:31

Булфото

Правителството е оттеглило Доклада за отбраната и въоръжените сили за 2025 г. Това е станало по предложение на министъра на отбраната Димитър Стоянов заради несъгласие с част от политическите подходи, записани в него.

Това разкри публикуваната стенограма от заседанието на кабинета в края на май, предава БНР.

Оттеглянето на доклада за 25-а година е станало, защото министърът на отбраната Димитър Стоянов не подкрепя част от политическите подходи и намерения за реализиране на приоритети в отбраната.

В специалния раздел са записани 18-те области, които да са във фокуса на работата на ведомството за 26-а.

Сред тях са изпълнението на програмите за 2032 и План 2026 за армията, проектите по европейския заем СЕЙФ, завършването на Преглед на структурата на силите, търсенето на нови начини за попълване на доброволния резерв и запаса. Сред които и стартиране на широк обществен дебат за въвеждане на форми на военна подготовка за определени категории български граждани.

От стенограмата в края на май не става ясно кои области ще бъдат редактирани.

Докладът за отбраната беше приет от служебния кабинет "Гюров" преди точно два месеца и предложен за приемане от парламента. Няма яснота кога преработеният документ, който е предимно с информативен характер, ще бъде предложен на депутатите.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Екоминистърът: Не е установено строителство в парк „Златни пясъци“, но ПУП-ът е недопустим
Дата: 05/06, 09:14

Саръбоюков стана шампион в Рим: Българинът с първи успех в диамантената лига
Дата: 05/06, 09:07

Христов за Баба Алино: Скандалното е, че тези строежи са върху земи, придобити чрез заменки, донесли санкции от ЕС
Дата: 05/06, 08:57

След смъртта на мъж в Бистрица, направил забележка за висока скорост: Обвиняемият е на свобода
Дата: 05/06, 08:41

Прощаваме се с Любен Дилов-син
Дата: 05/06, 08:351 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия