Броят на загиналите при двете мощни земетресения във Венецуела достигна 235


26/06/2026, 07:12

Кадър Youtube

Броят на загиналите при двете мощни земетресения, които разтърсиха Венецуела в сряда вечерта, достигна 235, съобщи министърът на здравеопазването Карлос Алварадо, цитиран от Ройтерс.

По-рано в четвъртък председателят на Националното събрание Хорхе Родригес каза, че близо 1520 ранени са били настанени в болници и че около 250 сгради са частично или напълно разрушени. Смята се, че стотици хора остават затрупани под отломките на срутили се сгради.

Венецуела бе разтърсена от две мощни земетресения с магнитуд 7,2 и 7,5 малко след 18:00 ч. в сряда местно време, припомня БТА. Епицентърът на първия трус е бил западно от Морон на карибското крайбрежие на Венецуела, на около 168 км западно от Каракас. Второто земетресение последва минута по-късно, като епицентърът му е бил на 16 км югозападно от Морон.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки в Бургаско
Дата: 26/06, 09:27

Алекс Илиев: Всеки мач за Спартак ще бъде финал
Дата: 26/06, 09:26

Полицията разследва смъртта на 85-годишен чешки турист в хотелски басейн в Приморско
Дата: 26/06, 09:22

Част от варненския квартал "Чайка" осъмна без вода
Дата: 26/06, 09:11

Костадинов: Ще внесем предложения за друг размер на бюджетния дефицит
Дата: 26/06, 09:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия