Снимка Булфото
Във връзка с обявеното извънредно положение Планинската спасителна служба при Българския Червен кръст отправи призив към туристите да се въздържат от излизане в планината, предаде Дарик.
„В планината важат същите правила за ограничаване на контактите както в градовете. Струпването на хора по популярните дестинации за разходка е в разрез със забраните на Националния оперативен щаб за предпазване, ограничаване и преодоляване последиците от разпространението и заразата с COVID-19“, припомнят от ПСС.
Освен така, планинските спасители, които в голямата си част са доброволци, и които също се намират в условия на карантина, може да са възпрепятствани и да не успеят да се отзоват навреме при нещастен случай.
„Бъдете отговорни! Останете си вкъщи!“, призовават от планинската спасителна служба.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп спира "Проект Свобода" в Ормузкия проток
Дата: 06/05, 07:51
Над 40 хиляди гости от целия свят вече пристигат у нас за старта на Джиро д’Италия
Дата: 06/05, 07:40
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 07:40
В Добринище отбелязват Гергьовден с обичая „Топене на китки“
Дата: 06/05, 07:32
В 10.00 часа ще се състои тържествен водосвет на бойните знамена
Дата: 06/05, 07:24