Редактор: Недко Петров
e-mail: [email protected]
Снимка: kyiv.npu.gov.ua
В столицата на Украйна неизвестни нападнаха екипите на два телевизионни канала, подготвяйки история за карантина заради коронавирус. Това съобщи прокуратурата на Киев на страницата си във фейсбук.
Според прокуратурата по време на снимките на едно от спортните места в града мъж нападнал журналисти и започнал да разбива техниката им, пише tvzvezda.ru.
По-късно на сцената пристигна втори тв екип, който бе нападнат от друг непознат човек. В резултат на сбиването двама журналисти и операторът бяха ранени, а няколко камери - счупени.
Полицията възбуди криминални дела по членове „възпрепятстване на професионалната дейност на журналистите“ и „заплаха или насилие срещу журналист“ от Наказателния кодекс на Украйна. Нападателите са застрашени до пет години затвор, а в момента полицията ги издирва.
Превод: "Петел"
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Италианка блъсна две деца, а съпругът ѝ – разследващите полицаи
Дата: 25/08, 00:30
Буря преобърна няколко самолета на италианско летище
Дата: 25/08, 00:00
Волейболните ни националки загубиха от Сърбия на европейското
Дата: 24/08, 23:49
Принц Хари напуска управителния съвет на "Африкански паркове"
Дата: 24/08, 23:38
Арда победи Локомотив в Пловдив и е на 3 точки от върха в Първа лига
Дата: 24/08, 23:27