Композиторът и поет Дмитрий Смирнов почина след коронавирусна инфекция


10/04/2020, 21:36

Редактор: Виолета Николаева

e-mail: [email protected]

В болница във Уотфорд, Великобритания композиторът и поет Дмитрий Смирнов почина от коронавирусна инфекция. Това съобщиха семейството му и негови колеги, пише svoboda.org.

Дмитрий Смирнов беше на 71 години. Роден е в Минск, завършил е Московската консерватория. Той живее във Великобритания от 1991 г.

Автор на опери по творби на Уилям Блейк, ораторията „Песен на песните“ и други вокални и инструментални произведения. Той беше един от инициаторите и организаторите на ASM - Асоциацията на съвременната музика.

Смирнов публикува и няколко стихосбирки под псевдонима Смирнов-Садовски, превежда поезия - и от английски на руски (Уилям Блейк), и от руски на английски (Михаил Лермонтов). Автор на книги за музика и биография на Блейк.


 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Путин: Войната върви към своя край
Дата: 09/05, 22:332 Коментара

Балкан излъга Черно море след продължение
Дата: 09/05, 22:32

Ердоган: Европа без Турция е непълна и уязвима при управлението на кризи
Дата: 09/05, 22:19

Зеленски е обсъдил с Коща стъпките за европейска интеграция на Украйна
Дата: 09/05, 22:14

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 22:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия