Благодарение на мярката 60/40 безработицата през последните дни намалява. Регистрираните безработни всеки ден са с 300-400 по-малко. Това каза в предаването "Кризата: COVID-19" по БТВ министърът на труда и социалната политика Деница Сачева, предаде новини.бг.
Общият брой на безработните от началото на кризата е 85 403, добави тя.
Сачева отбеляза, че вече има налични мерки за подпомагане на бизнеса.
Почти 10 000 работници на ден запазват работата си благодарение на мярката 60/40, посочи социалният министър.
Друга мярка е отпускането на до 300 000 лева кредити за фирмите, които ще бъдат налични в края на месец май, поясни Деница Сачева.
Тя обяви, че с Европейската комисия се обсъжда един допълнителен месец платен отпуск за най-засегнатите сектори.
Деница Сачева подчерта, че всички работодатели които злоупотребяват с трудовото законодателство по време на кризата, ще бъдат санкционирани.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Голям протест на сръбските студенти е насрочен за 23 май
Дата: 06/05, 09:42
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 09:40
Променят движението в центъра на Варна заради празника
Дата: 06/05, 09:33
Днес няма да се плаща за Синя и Зелена зона във Варна
Дата: 06/05, 09:15