Кралските Военновъздушни сили: Прогонихме "руски реликви от времето на Студената война"


30/04/2020, 12:13

Началникът на Кралските Военновъздушни сили на Великобритания разкри, че британски самолети са били принудително вдигнати във въздуха, за да пресекат и прогонят два руски бомбардировача, прелетели в близост до Норвегия.

Ръководителят на британските ВВС допълни, че бомбардировачите ТУ-142, които представи като ''руски реликви от времето на Студената война'', са нарушили международното въздушно пространство, навлизайки в територията над Норвежко и Северно море, предаде новини.бг.

Руски бомбардировачи предизвикаха тревога над Балтийско море

Тези руски бомбардировачи са истински реликви от Студената война и по тази причина не отговарят на съвременните критерии, които важат за международния въздушен трафик. С други думи, те представляват риск както за военните, така и за гражданските самолети, обясни маршал Майк Уигстън, цитиран от Скайнюз.

,,Въпреки пандемията от COVID-19 Кралските военновъздушни сили и нашите съюзници ще продължим да съблюдаваме действията на руските въздушни сили, за да сме сигурни, че няма да поставят под заплаха нито НАТО, нито въздушното пространство над Великобритания'', увери в заключение маршал Уигсън.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хороскоп за понеделник: Телец - изненади; Рак - успех; Дева - прагматизъм; Стрелец - радост; Водолей - решителност
Дата: 11/05, 04:30

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 04:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 04:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 04:00

На днешната дата в историята
Дата: 11/05, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия