Пиксабей
Организиран от студенти мащабен антиправителствен протест, първи за тази година, ще се проведе днес в Белград, съобщават организаторите в официалния си профил в Инстаграм „Студенти, участващи в блокадата“.
Протестът ще се проведе на пл. „Славия“ в сръбската столица от 18 до 20 ч. местно време (19-21 ч. бълг. време), предава БТА.
Преди това, в периода между 14 и 17 ч. местно време, протестиращите ще се съберат на четири предварително определени локации в Белград, откъдето организирано ще се насочат към пл. „Славия“.
Сръбските студенти оглавиха антиправителствени протести след трагедията на 1 ноември 2024 г. в Нови Сад, където при срутване на козирката на местната жп гара загинаха 16 души, а един бе тежко ранен.
Студентите държат правителството отговорно за инцидента, а на 5 май миналата година за първи път издигнаха искане за свикване на предсрочни парламентарни избори в Сърбия. В началото на месеца те обявиха, че планират нова демонстрация в столицата Белград, насрочена за 23 май.
Българското министерство на външните работи (МВнР) и посолството на България в Белград предупреждават за възможни сериозни затруднения и блокади на движението в цялата сръбска столица, включително по международния път Е-75, без предварително оповестяване. Българските граждани се съветват да избягват централните части на Белград.
Подробности за „лъчите“ на протеста днес могат да се следят на живо в профилите на социалните мрежи на неформалната група „Студенти, участващи в блокадата“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 24 май имен ден празнуват Кирил, Кирила, Кирилка, Керана, Кирина, Кирко, Киро, Кирчо, Киряк, Методий, Методи
Дата: 24/05, 00:30
В Асеновград осъдиха мъж заради обиди в социалните мрежи, отправени към бившата му жена
Дата: 24/05, 00:00
Хъл Сити спечели най-скъпия мач в света и влезе във Висшата лига
Дата: 23/05, 23:49
Бившият служебен министър на земеделието Иван Христанов: Никой не говори за реалната причина за това цените в момента да са супер високи
Дата: 23/05, 23:42
Празненствата за 24 май в Габрово остават въпреки бедствието
Дата: 23/05, 23:37