Пиксабей
През последното денонощие противопожарните служби в страната са реагирали на 195 сигнала за произшествия, съобщиха на сайта си от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. Ликвидирани са 123 пожара. Няма загинали и пострадали.
От възникналите пожари с преки материални щети са 31 - осем в жилищни сгради, един в промишлена сграда, седем в транспортни средства, девет в селското стопанство и шест други. Без нанесени материални щети са възникнали 92 пожара, от които: 61 в сухи треви, горска постеля и храсти; един в стърнища; 26 в отпадъци и четири други.
Извършени са 58 спасителни дейности и помощни операции - при катастрофи в транспортни средства; при инцидент с изтичане на втечнени газове; при битов инцидент, за оказване на техническа помощ, за оказване помощ на пострадали граждани и други. Към пожарните са подадени 14 лъжливи повиквания, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сешоарите и тяхното влияние върху здравето на косата и професионалния краен резултат
Дата: 01/07, 11:20
Радев: Напускането на американските самолети минимизира риска от потенциални атаки в близост до София
Дата: 01/07, 11:17
Япония повишава петкратно таксите за издаване на визи
Дата: 01/07, 11:15
Как да виждаме по-добре?
Дата: 01/07, 11:10
Ваксините за варицела са в склада на МЗ, а не в хладилниците на РЗИ
Дата: 01/07, 11:09