Пиксабей
Мъж е с прерязана ръка след трудова злополука в исперихското село Вазово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Разград. Сигналът за инцидента е получен на телефон 112 около 10:30 часа в петък, 3 юли.
В ожънат земеделски блок в землището на исперихското село Вазово 36-годишен работник от село Владимировци е извършвал ремонт на работещ зърнокомбайн. Изгубил е равновесие от височина около 2,4 м и дясната му ръка е попаднала между вариаторни шайби, задвижени от вършачния барабан. Пострадалият е откаран в Многопрофилната болница за активно лечение в Разград с прерязана ръка. За случая е уведомена Инспекцията по труда. Започнато е досъдебно производство, допълниха от пресцентъра на полицията в Разград.
През първото тримесечие на т.г. инспекторите от Дирекция "Инспекция по труда" са извършили 234 проверки в 250 предприятия в област Разград. Констатираните нарушения са близо 1200, от които 744 са свързани със здравословни и безопасни условия на труд, а 438 – с трудово-правни отношения. В област Разград се запазва тенденцията от последните години да преобладават злополуките с пострадали по време на работа по-възрастни работници и служители, съобщи през април т.г. Станимир Стойчев, старши инспектор в Териториалното поделение на Националния осигурителен институт в Разград на заседание на Областния съвет по условия на труд.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Дърво падна върху два автомобила в центъра на Русе
Дата: 05/07, 15:29
62-годишен мъж загина в морето край Ахтопол
Дата: 05/07, 15:21
Тир отново разби мантинела на магистрала у нас
Дата: 05/07, 15:17
Александровска болница обяви подобрение на финансовото си състояние за 2022 - 2025 г.
Дата: 05/07, 15:041 Коментар
Търговски кораб е атакуван край бреговете на Йемен в Червено море
Дата: 05/07, 15:00