Снимка ОДМВР Варна
Днес официално бе представена обновената сграда на Районно управление – Провадия, модернизирана по проект № BG-RRP-4.020-0122-C01, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България.
На събитието присъстваха директорът на ОДМВР-Варна - старши комисар Цветан Пировски, началникът на РСПБЗН-Провадия - инспекттор Никола Колев, кметът на община Провадия - Димо Димов, кметът на община Ветрино - Димитър Димитров и кметът на община Дългопол - Георги Георгиев.
Общата стойност на инвестицията е в размер на 1 120 738, 99 евро (2 191 974,94 лева) от които:
522 598,16 евро (1 022 113,16 лева) - безвъзмездно финансиране предоставено от Механизма за възстановяване и устойчивост, чрез инструмента на ЕС NextGenerationEU;
598 140,83 евро (1 169 861,78 лева) – собствено финансиране
Резултатът от изпълнението е нова обща визия, намалени енергийни разходи, подмяна на осветлението, извършено е топлоизолиране на всички външни стени, подмяна на дограмата с необходимите топлотехнически характеристики, изграждане на система за климатизация от типа VRF, ремонтирани са покрива на сградата, както и изпълнение на множество мерки за пожарна безопасност и осигуряване на достъпна среда за хората с увреждания.
При поставени конкретни цели по процедурата – постигане на минимум 30% спестяване на първична енергия и достигане на клас на енергопотребление минимум „В“, изготвената във връзка с проекта независима експертна оценка на резултатите от изпълнените мерки за енергийна ефективност доказа, че благодарение на реализираните енергоспестяващи мерки сградата на РУ Провадия ще потребява 81,64 % по-малко първична енергия на годишна база и преминава от клас на енергопотребление „D“ в клас „А“. Постигането на тези показатели води и до намаляване с 89,10 % на емисиите на парникови газове, с което са изпълнени заложените в Плана за възстановяване и устойчивост цели за зелена и цифрова трансформация на икономиката, в контекста на целите на Зелената сделка.
Проектът доказа, че комплексният подход (едновременно изолиране на сградата и подмяна на енергийните източници) е единственият начин за постигане на максимална енергийна независимост. Приключването на проекта доказва, че енергийното обновяване на публичния сграден фонд е икономически и екологично оправдано. Изпълнението на мерките за енергийна ефективност превръща административната сграда в модерна, икономична и екологична инфраструктура, съобразена със съвременните европейски стандарти за климатична неутралност.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Окръжният съд в Благоевград призна за виновен 18-годишен подсъдим по дело за грабеж
Дата: 25/06, 22:551 Коментар
Генералният секретар на ООН изрази солидарност с Венецуела след смъртоносните земетресения
Дата: 25/06, 22:471 Коментар
Лукашенко заяви, че се е срещнал с представители на Зеленски в Минск
Дата: 25/06, 22:40
Проф. Олег Асенов: Недофинансирането срина пътната инфраструктура
Дата: 25/06, 22:302 Коментара
Депутат от ДБ: Правителството сервира хляб, без да го плати
Дата: 25/06, 22:251 Коментар