Кадър БТВ
Нови подробности за потресаващото убийство в град Искър. 50-годишната жертва е починала след удар с крак в лицето заради неплатена сметка в заведение в града.
За инцидента са задържани двама души. Роднините на починалия и на един от задържаните обаче не вярват на официалната версия за фаталния инцидент, станал в нощта на празника на града.
Градът е общински център и в сряда сутрин в него се събраха много хора от три населени места, които искат справедливост и се притесняват, че част от истината може да не излезе наяве.
Инцидентът е станал по време на тридневния събор на града. В ранните неделни часове 50-годишният Галин напуска заведение и тръгва по една от съседните улици, когато е нападнат.
Близки и на първия задържан, и на жертвата – 50-годишният Галин, също са на място.
По думите на Станимир - чичо на първия задържан, съдържателят на заведението, който също е задържан, е казал „Стани, бе, татко, че ударих един и го пребих. Дай вода, че си е глътнал езика“.
„Заради 33 евро и 50 цента – неплатена сметка“, посочва Станимир пред bTV.
„След това се намесва нашето момче Марианчо, който казва, че отива да окаже първа помощ, защото човекът си е глътнал езика. После обаче двамата тръгват натам и не се знае какво точно е станало. Има данни, че и нашето момче е ударило веднъж след това“, коментира още той.
Камерите показват само как Мариан удря. Съдържателят на заведението е снимал случката с телефона си, което е дало основание на полицията да задържи именно него, след като е прегледала записа. Според думите на Станимир съдържателят е извикал Мариан с цел.
Според местна жена е имало опити всички камери да бъдат скрити и е бил оставен само записът, в който Мариан удря.
„Защо този човек е задържан два дни по-късно? Защо не още същия ден? Бил е задържан за разпит и после е освободен. А истинският извършител е той. Къде бяха органите на реда? Кой позволи заведението да работи толкова късно? Защо нямаше охрана и полиция“, коментира тя.
„Разбрахме за инцидента в неделя следобед. Възмущава ни това, че един от извършителите е задържан два дни по-късно“, коментира кметът на близкото село Староселци, като изрази съмнения за протекции към съдържателя на заведението. Той призова за щателна проверка по случая.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мощен пробиотик спасява корема
Дата: 17/06, 19:40
Дипломат: Историята е най-неудобна и най-дразнеща за Скопие
Дата: 17/06, 19:23
Тръмп: Проведох добри разговори с Путин и Зеленски
Дата: 17/06, 19:171 Коментар
Жестокото убийство в Искър заради неплатена сметка: Оставиха в ареста двамата обвиняеми
Дата: 17/06, 19:14
Роналдо Феномена: Време е да спрем да се крием и да признаем, че Меси е най-добрият за всички времена
Дата: 17/06, 19:05