Снимка Булфото
37-годишна жена е задържана да шофира с 2,66 промила алкохол в троянското село Черни Осъм, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Ловеч.
Жената е спряна за рутинна полицейска проверка. След като дрегерът отчел висока концентрация на алкохол, тя е дала и кръвна проба.
Задържана е за срок до 24 часа, а по случая в Районното управление (РУ) на МВР в Троян е образувано бързо производство.
Това е втори подобен случай в Троянско в рамките на седмица, припомня БТА.
На 13 юли от полицията съобщиха, че мъж е заловен да управлява автомобил с концентрация на алкохол 2,75 промила.
Един човек е загинал, а 13 са ранени при станалите 10 тежки катастрофи в страната през последното денонощие, съобщава МВР на сайта си.
От началото на годината при катастрофи живота си са изгубили 246 души, 4311 са пострадали. При сравнение с реалните данни за загиналите през същия период на 2025 г. - 221 се отчитат с 25 повече загинали участници в движението по пътищата през 2026 г.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Двама пилоти са отстранени от работа преди полет в Женева, били пияни
Дата: 21/07, 19:26
Росен Карадимов: За 6 месеца установихме и повдигнахме обвинение на 8 фирми за участие в 3 картела
Дата: 21/07, 19:141 Коментар
Конституционният съд отмени част от законовите промени за особения управител в "Лукойл"
Дата: 21/07, 18:59
Иран предупреди България да не допуска използването на територията ѝ за военни операции на САЩ
Дата: 21/07, 18:501 Коментар