Снимка Петел
„Булгаргаз“ предлага цената на природния газ за юни да бъде 35,62 евро за мегаватчас (MWh), без включени такси за достъп, пренос, акциз и ДДС. Предложението е внесено в Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР), която трябва да го разгледа и одобри.
За сравнение, действащата цена за май е 35,98 евро за мегаватчас, което означава, че предложението за юни предвижда понижение от около 1%.
В следващите дни КЕВР ще проведе обществено обсъждане на ценовото заявление. Окончателното решение за цената на природния газ се очаква да бъде взето на закрито заседание в края на май, пише nova.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Проф. Рачев: Идват 30 градуса след студения фронт
Дата: 12/06, 12:23
Президентът: За първи път в изслушването за членове на ЦИК ще участват и от Обществения съвет към комисията
Дата: 12/06, 12:21
Три катастрофи на Аспарухов мост във Варна предизвикаха задръствания
Дата: 12/06, 12:171 Коментар
Румен Радев за напускането на Кандев: Изненадващо е! Той сподели, че е изключително доволен от работата си в МВР
Дата: 12/06, 12:11
Задържаха 18-годишен и му взеха колата, след като го спипаха да шофира и дрифти дрогиран
Дата: 12/06, 12:09