Пиксабей
До 30 юни гражданите могат да обменят безплатно левове в евро в клоновете на банките и представителствата на "Български пощи" ЕАД.
От 1 юли Законът за въвеждане на еврото позволява те да въведат такси за извършване на операцията.
От утре Пощите ще вземат 6 евро такса за обмяна до 1000 лева.
Няма да е изненада, ако някоя търговска банка реши да привлече клиенти с по-дълго извършване на услугата безплатно.
Единствено БНБ и регионалните ѝ представителства в страната ще продължат да сменят лева за евро безплатно и безсрочно, предаде БНР.
"От утре добре е хората, които имат още левове за обмяна, да се информират предварително дали съответната банка е въвела такса на услугата и какъв е размерът", посъветва Габриела Руменова, основателка на платформата "Ние потребителите".
Тези такси трябва да бъдат обявени публично – както на сайтовете, така и в паричните салони. Не е достатъчно да се залепи на стената QR код, защото не всеки клиент има дигитално устройство за проследяване на препратката и това поставя някои посетители в неравнопоставено положение, допълни Руменова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Светослав Бенчев за конфликта в Иран: България може да бъде успешен център за търговия с природен газ
Дата: 09/07, 09:08
Без вода днес във Варна
Дата: 09/07, 09:011 Коментар
След публикувани клипове в нета: Глоби, отнети книжки за година и спрени от движение коли за трима, участвали в гонки тази нощ
Дата: 09/07, 08:551 Коментар
Милен Керемедчиев: България не е заявявала, че ще блокира 21-вия пакет санкции на ЕС
Дата: 09/07, 08:481 Коментар
Благомир Коцев година след ареста си: Варна се върна месеци, години назад
Дата: 09/07, 08:443 Коментара